Jak kontaktować się ze Sprzedającym?

System Konwersacji

System Konwersacji, udostępniany przez nasz serwis, umożliwia bezpośredni, uporządkowany kontakt Kupującego ze Sprzedającymi poszczególnych ofert.

Przy każdej ofercie na Twojej aukcji znajdziesz moduł Konwersacja, przypominający komunikator osadzony w ofercie sprzedaży. Aby go otworzyć należy rozwinąć daną ofertę, a następnie kliknąć w przycisk znajdujący się pod opisem oferty, po prawej (zobacz jak).

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz przekopywać się przez gąszcz emaili, aby zlokalizować te dotyczące danej transakcji. Cała komunikacja ze Sprzedającym jest dostępna w jednym miejscu - przy samej ofercie sprzedaży. Zadawaj pytania, negocjuj cenę, dowiedz się więcej.

Wygodne umiejscowienie Konwersacji powoduje, że kontaktując się ze Sprzedającym masz przed oczami treść oferty oraz informacje o finalizacji transakcji.

Konwersacja jest widoczna oczywiście tylko dla Kupującego aukcji i Sprzedającego danej oferty.

Zobacz: Jak pisać i odbierać wiadomości w Konwersacji

Do czego wykorzystywać Konwersację?

  • Pytania, Informacje: Jeśli masz wątpliwości co do oferty, zadaj Sprzedającemu dodatkowe pytania, poproś o załączenie zdjęć lub innych informacji. Jeśli w konwersacji ze Sprzedającym ustaliłeś jakieś zmiany w ofercie sprzedaży (np. Sprzedający ma dołożyć jakieś akcesoria lub zgodził się na zaakceptowanej innej formy dostawy) to musi dodać te informacje do opisu swojej oferty. Jeśli zmiany w ofercie wymagają czegoś więcej niż jedynie dopisania na końcu jakiego tekstu, musisz najpierw odrzucić aktualną ofertę tego Sprzedającego, aby mógł on złożyć nową.
  • Negocjacje ceny: Tutaj możesz również negocjować oferowaną cenę. Po ewentualnym wynegocjowaniu nowej kwoty, Sprzedający musi zmienić kwotę swojej oferty. Gdy to zrobi, dostaniesz odpowiednie powiadomienie na swoją skrzynkę odbiorczą. Nie musisz odrzucać oferty Sprzedającego, aby mógł on zaoferować nową kwotę.
  • Finalizacja: Konwersacja jest dobrym miejscem, aby powiadomić zwycięzcę aukcji o wybranej formie dostawy i płatności (jeśli jest do wyboru więcej niż jedna).

Pamiętaj: Wszelkie wiążące ustalenia Sprzedający powinien potwierdzić w swojej ofercie (poprzez dodanie informacji, nową ofertę lub zmianę kwoty).

Negocjacje ceny/oferty przeprowadza się tylko w trakcie trwania aukcji. Po wybraniu oferty sprzedaży, jesteś zobowiązany do zakupu przedmiotu (zgodnie z opisem oferty) po kwocie sprzedaży z chwili wyboru oferty.

Wskazówki

  • Traktuj Konwersację bardziej, jako uporządkowaną formę wysyłania e-maili, ze skrzynką odbiorczo/nadawczą przyporządkowaną do każdej oferty sprzedaży. Staraj się nie używać Konwersacji jako czatu w czacie rzeczywistym.
  • W związku z powyższym, staraj się pisać podobnie jak w e-mail'ach. Czyli pełnymi zdaniami w jednej wiadomości, zamiast po kilka wyrazów w kilku wiadomościach wysyłanych jedna po drugiej (jak to często bywa przy użyciu zwykłego komunikatora). Ułatwi Wam to komunikację.